Посета: 1.936.188
свети Јевстатије српски
+ КАЛЕНДАР +
Трећи дан Божића у Горњем Жапском
Понедељак, 9. Јануар 2017.
У трећи дан Рождества Христовог, када Наша Света Црква прославља и Светог првомученика и архиђакона Стефана, 09. јануара 2017. године, Његово Преосвештенство Епископ врањски Господин Пахомије служио је Свету Литургију у манастиру посвећеном овом Божијем угоднику и првом мученику за веру Христову, у Горњем Жапском, уз саслужење игумана Серафима (Станковића), протојереја-ставрофора Стојка Јањића, протосинђела Методија (Марковића), протојереја Стојчета Петковића, монаштва и верујућег народа који се на овај дан, већ традиционално, сабира у великом броју.
Литургијско сабрање у Светониколској обитељи у Врању
Недеља, 8. Јануар 2017.
Други дан Божића, када Наша Света Црква прославља и Сабор Пресвете Богородице, 08. јануара 2017. године, Његово Преосвештенство Епископ врањски Господин Пахомије служио је Свету Литургију у манастиру Светог Николе у Врању,уз саслужење протосинђела Методија (Марковића), протонамесника Миодрага Данковића, свештеника у пензији, јереја Марка Арсића, пароха моштаничког и јереја Ведрана Костића, војног свештеника.
Божић у Епархији врањској
Субота, 7. Јануар 2017.
Најрадоснији хришћански дан - Рођење Господа Нашег Исуса Христа, прослављен је свечано и достојанствено у свим храмовима Православне епархије врањске. Верници епархије врањске, испунили су храмове са радошћу и љубављу коју носи данашњи празник. На радосни празник Рождества Христовог - Божић, 07. јануара 2017. године, Његово Преосвештенство Епископ врањски Господин Пахомије, служио је Свету Литургију у Саборном храму Свете Тројице у Врању. Божићну посланицу Његове Светости Патријарха Српског Господина Иринеја и свих Архијереја Српске Православне Цркве, прочитао је протојереј Синиша Пиљановић.
Бадњи дан у Епархији врањској
Петак, 6. Јануар 2017.
Бадњи дан представља посебан дан код Срба. Симболика Бадњег дана се огледа кроз младо храстово дрво које симболише Христа и Његов улазак у свет, а налагање бадњака представља топлину Христове љубави. Овај велики дан прослављен је у свим храмовима Православне епархије врањске, на традиционалан начин, служењем Свете Литургије, освећењем бадњака и налагањем у присуству великог броја благочестивих верника.
Божићна посланица Српске Православне Цркве
Четвртак, 5. Јануар 2017.
Српска Православна Црква својој духовној деци о Божићу 2016. године
Парастос жртвама рације у Чуругу
Четвртак, 5. Јануар 2017.
На дан Свете великомученице Анастасије 4. јануара 2017. године, у храму Вазнесења Господњег у Чуругу, одржан је парастос жртвама пострадалим у злогласној Рацији 1942. године. Парастос је служио Његово Високопреосвештенство Митрополит загребачко-љубљански др Порфирије, уз саслужење епископâ: бачког др Иринеја, врањског Пахомија, крушевачког Давида и франкфуртског и све Немачке Сергија, свештенства Епархије бачке и верног народа из Чуруга, Шајкашке и целе Бачке.

Храмови