Посета: 2.129.374
уторак
28. март
(15. март)
Свети мученик Агапије и седморица с њим
пост
Посета Архиепископа Авеља (Пољска Православна Црква) Епархији врањској
Недеља, 26. Март 2017.
У Недељу Средопосну Великог и Часног поста, 26. марта 2017. године, у посети Епархији врањској боравио је Архиепископ лублински Г. Авељ (Пољска Православна Црква) у пратњи свештеника своје Архиепископије и свештеника из Руске Православне Цркве.
Опширније
Осамнаеста годишњица од "Милосрдног анђела"
Петак, 24. Март 2017.
На 18. годишњицу невино пострадалих лица - жртава НАТО агресије на нашу отаџбину, 24. марта 2017. године, Његово Преосвештенство Епископ врањски Г. Пахомије, присуствовао је обележавању наведене годишњице код споменика жртвама у Врању, а затим служио парастос на Масуричком гробљу у Сурдулици, уз саслужење сурдуличких свештеника.
Свети Севастијски мученици молите Бога за нас
Четвртак, 23. Март 2017.
У трећој недељи Великог поста, 22. марта 2017. године, када се сећамо и прослављамо Светих 40 мученика, пострадалих у Севастији, Његово Преосвештенство Епископ врањски Г. Пахомије служио је Свету Литургију пређеосвећених Дарова у Саборном храму Свете Тројице у Врању уз саслужење пароха врањских.
Обележена годишњица оснивања градске Општине Врањска Бања
Среда, 22. Март 2017.
Његово Преосвештенство Епископ врањски Г. Пахомије, присуствовао је 21. марта 2017. године, обележавању шесте годишњице од оснивања градске Општине Врањска Бања.
Опширније
Одиграна представа „Удовичко коло“
Среда, 22. Март 2017.
Његово Преосвештенство Епископ врањски Г. Пахомије са свештенством, присуствовао је позоришној представи „Удовичко коло“ Стамена Миловановића, коју су оквиру обележавања стогодишњице Топличког устанка, извели глумци позоришта из Прокупља, у препуној сали Дома војске у Врању.
Поклоничко путовање у манастир Хиландар