Посета: 2.246.148
(13. мај)
Света мученица Гликерија
пост
Патријарх и архијереји код престолонаследника Александра
Уторак, 23. Мај 2017.
Његово Краљевско Височанство Престолонаследник Александар приредио је 22. маја 2017. године у Белом Двору свечану вечеру за архијереје Српске Православне Цркве, учеснике редовног заседања Светог Сабора.
Почетак украшавања централне куполе Спомен-храма
Уторак, 23. Мај 2017.
На молитвеној свечаности, у присуству отаца Светог Архијерејског Сабора Српске Православне Цркве, светом десницом Патријарха српског г. Иринеја уграђен је први камен мозаика у куполи храма Светог Саве на Врачару. По један камен мозаика Вазнесења Господњег уградили су и председник Републике Србије г. Томислав Николић, престолонаследник Александар Карађорђевић и министар културе и информисања г. Владан Вукосављевић.
Крсна слава Светониколске обитељи у Врању
Понедељак, 22. Мај 2017.
У манастиру Светог Николе у Врању, 22. маја 2017. године, обележена је Крсна слава ове свете обитељи – Пренос моштију Светог Николаја Мирликијског Чудотворца.
Посета Епископа далматинског Г. Фотија Епархији врањској
Недеља, 21. Мај 2017.
У посети Епархији врањској, 21. маја 2017. године, боравио је Његово Преосвештенство Епископ далматински Г. Фотије. Епископ Фотије началствовао је Светом Литургијом у манастиру Светог Прохора Пчињског, уз саслужење домаћина Епископа врањског Г. Пахомија, свештенства и монаштва Епархије врањске.
Одржана седница Централног тела за изградњу храма Светог Саве у Београду
Субота, 20. Мај 2017.
Седница Централног тела Светог Архијерејског Сабора за довршетак градње храма Светог Саве на Врачару. Молитвено сећање на ктиторе и приложнике Спомен храма. Изложба архивске грађе о патријарху Варнави Росићу.
Епископ Иринеј Ћирић - прави Христов исповедник
Среда, 17. Мај 2017.
У присуству архијереја сабраних на редовном заседању Светог Сабора, Његова Светост Патријарх српски г. Иринеј отворио је 15. маја 2017. године у Музеју Српске Православне Цркве у Београду изложбу На гласу светости - Иринеј Ћирић, епископ бачки (1884-1955). Изложба је заједнички подухват Музеја града Новог Сада и Епархије бачке.