Посета: 1.964.622
преподобни Михаило
+ КАЛЕНДАР +
У Недељу по Богојављењу Епископ Пахомије служио у Врању
Понедељак, 23. Јануар 2017.
У 31. Недељу по Духовима или Недељу по Богојављењу, 22. јануара 2017. године, Његово Преосвештенство Епископ врањски Г. Пахомије служио је Свету Литургију у Саборном храму Свете Тројице у Врању, уз саслужење протосинђела Методија (Марковића), секретара ЕУО-а, пароха врањских и ђакона Мицка Мицковића.
Отворена 27-а по реду Светосавска недеља у Врању
Субота, 21. Јануар 2017.
У Галерији Народног музеја у Врању, вечерас је отворена 27-а по реду Светосавска недеља. Овогодишњу Светосавску недељу отворио је Градоначелник Врања, господин др Слободан Миленковић, а зати је присутне поздравио и Његово Преосвештенство Епископ врањски Г. Пахомије, који је овом приликом отворио и изложбу „Православље је једна велика породица“, аутора Драгана Тадића, а чији је покровитељ Министарство правде Владе Републике Србије - Управа за сарадњу с црквама и верским заједницама.
Опширније
Позив за јавну набавку услуга
Субота, 21. Јануар 2017.

Празник Светог Јована Крститеља у Саборном храму у Новом Саду
Петак, 20. Јануар 2017.
У петак, 20. јануара 2017. године, на празник Сабора Часног Претече и Крститеља Господњег Јована, Његово Преосвештенство Епископ новосадски и бачки господин Иринеј прославио је своју Крсну славу началствујући Евхаристијским сабрањем у Саборном храму у Новом Саду.
Богојављење у Епархији врањској
Четвртак, 19. Јануар 2017.
Празник Богојављење, у народупознат и као Водице, свечано је прослављен у свим храмовима Епархије врањске. Његово Преосвештенство Епископ врањски господин Пахомије, Свету Литургију служио је у Саборном храму Свете Тројице у Врању, уз саслужење пароха врањских.
У навечерје Богојављења
Среда, 18. Јануар 2017.
У навечерје празника Богојављења, 18. јануара 2017. године, јутарњу службу у Саборном храму Свете Тројице у Врању служио је Његово Преосвештенство Епископ врањски Г. Пахомије уз саслужење пароха врањских и ђакона храма. Присутни верници помазани су освећеним јелејем и подељена им је петохлебница.

Храмови