Посета: 1.845.751
пост
+ КАЛЕНДАР +
Празнично бденије у Саборном храму у Врању
Понедељак, 5. Децембар 2016.
Уочи празника Ваведења Пресвете Богородице, 03. децембра 2016. године, Његово Преосвештенство Епископ врањски Г. Пахомије служио је празнично бденије у Саборном храму Свете Тројице у Врању уз саслужење пароха врањских.
Опширније
Прва слава манастира Паља после сто година
Недеља, 4. Децембар 2016.
Данас, на празник Ваведења Пресвете Богородице, прослављена је манастирска слава у манастиру Паља, општина Сурдулица, први пут после Првог светског рата.
Прослављена храмовна слава у Бистру код Босилеграда
Понедељак, 28. Новембар 2016.
Празник Светог апостола Филипа, 27. новембра, обележава се као храмовна слава у селу Бистар код Босилеграда. Свету Литургију, овог Лета Господњег 2016., у цркви посвећеној овом светитељу служио је Његово Преосвештенство Епископ врањски Г. Пахомије, уз саслужење протојереја Николе Петрова, в.д. архијерејског намесника масуричко-пољаничког и босилеградског, протосинђела Методија (Марковића), секретара ЕУО-а Епархије врањске, протонамесника Зорана Стојанова, пароха босилеградског и ђакона Мицка Мицковића.
У сусрет Ваведењу
Понедељак, 28. Новембар 2016.
Након посете Црквеној општини Босилеград и селу Бистар, на празник Светог апостола Филипа, 27. новембра 2016. године, Његово Преосвештенство Епископ врањски Г. Пахомије, у пратњи протојереја Николе Петрова, в.д. архијерејског намесника масуричко-пољаничког и босилеградског и протосинђела Методија (Марковића), секретара ЕУО-а Епархије врањске, посетио је манастир Ваведења Пресвете Богородице у Паљи, где је у току припрема за обележавање манастирске славе.
Опширније
Друго новембарско поклоничко путовање верника Епархије врањске
Недеља, 27. Новембар 2016.
Колику љубав парохијани Епархије врањске гаје према лику и делу Преподобног оца Јустина Поповића, Владике Николаја Велимировића и блаженопочившег Патријарха српског Господина Павла види се по одазиву за друго у овом месецу поклоничко путовање манастирима у којима су похрањени њихови земни остаци.
Друга Крсна слава у војној бази „Југ“ код Бујановца
Петак, 25. Новембар 2016.
Свети великомученик и српски краљ Стефан Дечански, кога прослављамо 24. новембра 2016. године, заштитник је и Крсна слава капеле у војној бази „Југ“ код Бујановца. На дан празника Свету Литургију служио је Његово Преосвештенство Епископ врањски Г. Пахомије уз саслужење протојереја-ставрофора Перице Митића, Архијерејског заменика, протојереја Новице Николића, пароха бујановачког, протосинђела Методија (Марковића), секретара ЕУО-а Епархије врањске, јереја Ведрана Костића, војног свештеника и ђакона Мицка Мицковића.

Храмови