Посета: 2.189.601
пост
Литургијско сабрање и традиционална Васкршња приредба у Врању
Недеља, 23. Април 2017.
У Недељу по Васкрсу – Томину, 23. априла 2017. године, Његово преосвештенство Епископ врањски Г. Пахомије служио је Свету Литургију у Саборном храму Свете Тројице у Врању уз саслужење пароха врањских. Светој Литургији присуствовала је група поклоника из Републике Српске и Црквене општине Тулн код Беча, који су 22. и 23. априла боравили у Епархији врањској и упознали се са духовним и културним богатством обилазећи светиње и културно-историјске споменике.
Сабрање у манастиру Паља
Субота, 22. Април 2017.
На Светли – Источни Петак, 21. априла 2017. године, Његово Преосвештенство Епископ врањски Г. Пахомије служио је Свету Литургију у манастиру Ваведења Пресвете Богородице у Паљи, уз саслужење намесника ове свете обитељи јеромонаха Максима (Петровића) и пароха сурдуличких.
Седми Васкршњи концерт у Врању
Четвртак, 20. Април 2017.
У среду, 17. априла 2017. године, у Саборном храму Свете Тројице у Врању, одржан је традиционални Васкршњи концерт, који су организовали Епархија врањска – Свеправославно Друштво „Преподобни Јустин Ћелијски и Врањски“, Музичка школа „Стеван Мокрањац“ из Врања и Црквена општина Врање.
Васкршња радост у Бујановцу
Понедељак, 17. Април 2017.
У Бујановцу је на Васкршњи понедељак, 17. априла 2017. године одржана традиционална манифестација под називом „Васкршња радост“.
Васкрсење Господа Исуса Христа
Недеља, 16. Април 2017.
Највећи хришћански празник, који означава суштину хришћанског веровања – Христово Васкрсење из мртвих, у храму Свете Тројице у Врању отпочео је на Велику Суботу у 23 часа и 30 минута, читањем Канона Велике Суботе. У поноћ је одржана свечана Литија, коју је предводио Његово Преосвештенство Епископ врањски Господин Пахомије. У наставку је служено Васкршње Јутарње, а потом и I Васкршња Литургија.
Васкршња посланица
Субота, 15. Април 2017.