Посета: 1.765.401
пост
+ КАЛЕНДАР +
Слава храма Рођења Пресвете Богородице у Вртогошу
Среда, 21. Септембар 2016.
Поводом празника Рођења Пресвете Богородице, Његово Преосвештенство Епископ врањски Г. Пахомије началствовао је евхаристијским сабрањем у цркви Рођења Пресвете Богородице у селу Вртогош, уз саслужење протојереја Александра Јовановића, пароха врањског и протосинђела Методија (Марковића), секретара епархије врањске. После завршетка Свете Литургије извршен је опход око храма и благосиљање славског колача и жита. Светој Литургији присуствовао је велики број верника из Вртогоша, околних села као и из Врања, а посебна радост је била видети велики број деце која похађају веронауку у основној школи у Вртогошу, која су заједно са својом вероучитељицом припремили пригодану приредбу. Овогодишњи кум славе био је господин Далибор Димитријевић из Горњег Вртогоша. За све присутне приређена је трпеза љубави у сали Црквене општине Вртогош.
Посета Епископа Илариона (РПЦ) Епархији врањској
Понедељак, 19. Септембар 2016.
У оквиру поклоничког путовања светињама Србије, гост Епархије врањске 15. и 16. септембра 2016. године био је Његово Преосвештенство Епископ кинешемски и палехски Г. Иларион (Руска Православна Црква) са сарадницима и групом привредника из града Кинешемска – Ивановска област, где му је домаћин био Епископ врањски Г. Пахомије са свештенством и монаштвом Епархије врањске.
Почетак Црквене Нове Године
Среда, 14. Септембар 2016.
У навечерје празника Преподобног Симеона Столпника и почетка Црквене Нове Године, у манастиру посвећеном овом Светитељу и Божијем угоднику у селу Содерцу, код Врања, одржан је традиционални народни сабор. Празнично бденије у манастирској порти служио је Његово Преосвештенство Епископ врањски Г. Пахомије уз саслужење протојереја-ставрофора Станисава Петрушевића, архијерејског намесника пчињског, протосинђела Методија (Марковића), секретара ЕУО-а Епархије врањске и ђакона Мицка Мицковића.
Посета господина др Милете Радојевића Епархији врањској
Среда, 7. Септембар 2016.
У оквиру својих редовних активности и посета Епархијама Српске Православне Цркве, господин др Милета Радојевић, Директор Управе за сарадњу с црквама и верским заједницама, 06. септембра 2016. године, посетио је са сарадницима Епархију врањску где му је домаћин био Његово Преосвештенство Епископ врањски Г. Пахомије.
Опширније
Молебан за почетак нове школске године
Недеља, 4. Септембар 2016.
На почетку сваке школске године, у свим храмовима Епархије врањске, служи се Света Литургија са Призивом Светог Духа и чита се Молебан за почетак школске године. И ове године, 04. септембра, храмови су били испуњени благочестивим народом и великим бројем ученика веронауке.
Посета Амбасадора Руске Федерације Епархији врањској
Петак, 2. Септембар 2016.
У оквиру посете Граду Врању, Његова Екселенција Амбасадор Руске Федерације у Србији господин Александар Васиљевич Чепурин, у пратњи Начелника Пчињског Округа, Градоначелника, Заменика Градоначелника и Председника Скупштине Града Врања, посетио је 02. септембра 2016. године и седиште Епархије врањске у Врању, где му је домаћин био Његово Преосвештенство Епископ врањски Г. Пахомије.

Храмови